Promienniki podczerwieni

Promienniki podczerwieni

Panelowe promienniki podczerwieni umożliwiają równomierne ogrzewanie całego pomieszczenia, zarówno na wysokości posadzki, jak i ścian oraz stropu. Tego typu ogrzewanie, które dostępne jest w naszej ofercie, gwarantuje komfortowe warunki, które z pewnością docenią wszystkie osoby przebywające w danym pomieszczeniu. W naszej ofercie posiadamy ogromny wybór systemów grzewczych na podczerwień, które cechują się nie tylko niezawodnością i wysoką wydajnością, ale także świetnymi parametrami technicznymi i eleganckim designem. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepsze grzejniki na rynku już dzisiaj!

Jak działają promienniki podczerwieni od Mission Air?

Promienniki podczerwieni to urządzenia, które emitują promieniowanie podczerwone. W zależności od sposobu zasilania można wyróżnić grzejniki gazowe, wodne i elektryczne. W naszej ofercie znajdują się panele, które do swojego działania i wytwarzania ciepła wykorzystują energię elektryczną. Są one rodzajem grzałki, których powierzchnia robocza się nagrzewa nawet do kilkuset stopni, czego wynikiem jest emitowanie promieni podczerwonych. Ich ogromną zaletą jest to, że w przeciwieństwie do standardowych systemów grzewczych, nasze ekologiczne panele grzewcze nagrzewają wszystkie przedmioty oraz ludzi w najbliższym ich otoczeniu. Oznacza to, że nie dochodzi do ogrzewania i unoszenia suchego powietrza wraz z kurzem, dzięki czemu urządzenia od Mission Air mogą stosować także alergicy.

Ogrzewanie na podczerwień - energooszczędne promienniki ciepła IR

Bez względu na zastosowaną technologię i konstrukcję, działanie paneli na podczerwień skupia się na tym, aby z jak najmniejszymi stratami doprowadzić energię elektryczną do elementu ogrzewanego. Efektem jest bardzo niski współczynnik strat ciepła. Elektryczne promienniki podczerwieni z naszej oferty pozwalają skutecznie obniżyć rachunki za ogrzewanie, co jest ich ogromnym atutem.

Ponadto cechują się one wysoką efektywnością energetyczną, co w praktyce oznacza, że mogą one zamieniać aż 99% energii na ogrzewanie. Co więcej, urządzenia, które oferujemy w tej kategorii zostały wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów. Mają bardzo szerokie zastosowanie, ponieważ możesz z nich skorzystać zarówno w domu, jak i w pracy, np. w biurze. Dzięki dodatkowym nóżkom z kółkami mogą się one stać mobilnym systemem do ogrzewania pomieszczeń. Można je również powiesić na ścianie z wykorzystaniem elementów montażowych, znajdujących się w zestawie.

Elektryczne promienniki podczerwieni - wydajne systemy grzewcze

Nasze wydajne promienniki podczerwieni cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Zapewniają one bardzo szybki efekt grzewczy, zapewniając tym samym uczucie w postaci przyjemnego ciepła. Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych sprawia, że promienniki ciepła Mission Air są w stanie w krótkim czasie ogrzać nawet bardzo wychłodzone pomieszczenie.

Co jeszcze wyróżnia nasze urządzenia na rynku? Otóż panele podczerwieni bardzo dobrze wpisują się w trendy związane ze smart home. Można nimi sterować za pomocą wbudowanego termostatu i tym samym zapewnić sobie komfort cieplny. Wystarczy ustawić odpowiednią wysokość temperatury, ustawić urządzenie na podłodze albo zawiesić na ścianie i cieszyć się przyjemnym ciepłem.

Ogrzewanie w postaci promieniowania podczerwonego jest w pełni bezpieczne dla zdrowia. Mimo że nagrzewa organizmy żywe i przedmioty w najbliższym otoczeniu, to nie powoduje żadnych skutków ubocznych w postaci podwyższonego ryzyka występowania różnych schorzeń czy też pojawienia się złego samopoczucia. Jeśli zależy Ci na energooszczędnym, wydajnym i szybkim w działaniu systemie grzewczym, to ogrzewanie promiennikowe jest idealną propozycją dla Ciebie.