Grzejniki elektryczne

Aktywne filtry

Grzejniki elektryczne

Jak działają grzejniki konwektorowe?

Grzejniki konwektorowe to efektywne urządzenia grzewcze, działające na zasadzie konwekcji powietrza. Wnętrze grzejnika jest nagrzewane poprzez wydajną grzałkę elektryczną, co powoduje wzrost temperatury powietrza wokół niego. Ciepłe powietrze unosi się ku górze, a chłodniejsze zasysane jest do grzejnika, tworząc cyrkulację. To sprawia, że pomieszczenie szybko się nagrzewa, zapewniając przyjemny komfort cieplny. Zjawisko konwekcji powietrza jest naturalnym zjawiskiem, które pozwala samoczynnie rozprowadzić ciepłe powietrze w danym pomieszczeniu, bez potrzeby pracy głośnego wentylatora. Praca grzejnikow elektrycznych jest zatem cicha i przyjemna.

Grzejnik elektryczny czy tradycyjny grzejnik wodny?

Tradycyjne grzejniki montowane w domach i blokach wykorzystują gorącą wodę do ogrzewania. Elektryczne grzejniki działają zupełnie inaczej - nie potrzebują gorącej wody, ponieważ komfort cieplny zapewniają za pomocą energii elektrycznej. Dzięki temu działają niezależnie od systemu centralnego ogrzewania, co daje większą swobodę i możliwość dogrzewania pomieszczenia przez cały rok. Jeżeli posiadasz już system centralnego ogrzewania oraz tradycyjne grzejniki, możesz wykorzystać dodatkowo grzejniki elektryczne w celu podniesienia wydajności energetycznej swojego systemu ogrzewnaia.

Jak zamontować grzejnik elektryczny?

Montaż grzejnika elektrycznego na ścianie jest niezwykle prosty i nieskomplikowany. Rozpocznij od wybrania odpowiedniego miejsca na ścianie, gdzie docelowo chciałbyś zawiesić grzejnik elektryczny. Następnie przymocuj do ściany specjalne uchwyty montażowe, które znajdziesz w zestawie z grzejnikiem. W kolejnym pkroku zawieś grzejnik konwektorowy na zamontowanych wceśniej uchwytach. 

Każdy grzejnik elektryczny w ofercie Mission Air posiada również nóżki, na których możesz postawić grzejnik, bez konieczności jego montażu na ścianie. Nóżki dołączone do zestawu sprawiają, że Twój grzejnik stanie się mobilnym źródłem ciepła, które możesz przemieszczać pomiędzy pomieszczeniami, w zależności od aktualnych potrzeb.

Jaki grzejnik elektryczny wybrać?

W ofercie Mission Air znajdziesz wiele modeli konwektorowych grzejników elektrycznych, które różnią się wybranymi parametrami i cechami. Dajemy Ci szeroki wybór modeli oraz dostepnych mocy, abyś mógł wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Wybierz swój nowy konwektorowy grzejnik elektryczny od Misison Air już dziś!

Jaką moc grzejnika powinienem wybrać?

Zastanawiasz się jaka moc grzejnika elektrycznego będzie odpowiednia do Twojego pomieszczenia? W uproszczniu możemy śmiało przyjąć wzór, że 1kW (1000W) mocy grzewczej urządzenia, jest w stanie ogrzać powierzchnię ok 10m2 (przy dobrej izolacji termicznej budynku). Idąc tym tropem możemy przyjąć, że do pomieszczenia o powierzchni 15m2 powinniśmy wybrać grzejnik elektryczny z grzałką o mocy przynajmniej 1.5kW (1500W). Przy wyborze pomiędzy wersją słabszą, a mocniejszą, my rekomendujemy wybór mocniejszego wariantu. Pamiętaj, że grzałka o większej mocy będzie w stanie szybciej zadbać o ciepło w Twoim domu. Każdy grzejnik w naszej ofercie wyposazony jest w termostat. Jest to gwarancja idealnej temperatury i niskich rachunkow za prąd.

Energooszczędny grzejnik elektryczny z termostatem

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną, zdecydowaną zaletę zastosowania grzejników elektrycznych. Są to urządzenia energooszczedne oraz naprawdę tanie w użytkowaniu. Każdy grzejnik od Misison Ar wypisażony jest w nowoczesną grzałkę w kształcie litery X. Jest to nowoczesne rozwiązanie, dużo bardziej wydajne od tradycyjnej grzałki grzebienowej w modelach konkurencji dostepnych na rynku. Wbdowany termostat zadba o to, aby temperatura w Twoim domu zawsze była dokładnie taka, jakiej oczekujesz. Grzejniki elektryczne są również w stanie nagrzać pomieszczenie znacznie sprawniej, w porownaniu z tradycyjnym systemem grzejników wodnych.

Grzejniki elektryczne do domu, mieszkania, biura..

Konwektory, jak czesto potocznie nazywane są elektryczne grzejniki konwektorowe, to bardzo uniwersaln urządzenia grzewcze. Z powodzenie zadbają o idelną tempraturę w Twoim domu, mieszkaniu, biurze, garażu, magazynie, pownicy, czy w dowolnym innym pomieszczeniu. Ich montaż jest nieskomplikowany, a obsługa prosta i przyjazna. Zapewnij sobie i swoim najbliższym przyjemne ciepło od Mission AIr!

Grzejnik elektryczny sterowany WiFi

W Mission Air lubimy nowoczesne rozwiązania, ktore zdabają o Twoj komfort. W naszej ofercie znajdziesz grzejniki elektryczne, które możesz obsługiwać poprzez domową sieć WiFi. Pracą i parametrami grzejników możesz w prosty sposób zarządzać z poziomu darmowej aplikacji mobilnej Tuya Smart lub Smart Life, którą zainstalujesz w swoim smartfonie lub tablecie z systemem operacyjnym iOS lub Android. Sterowanie ogrzewniem w domu jeszcze nidy nie było tak proste i przyjemne!