Kable grzewcze z termostatem

KABLE GRZEWCZE Z TERMOSTATEM MISSION AIR NO FROST 16W/M

Mission Air No Frost to zaawansowany technologicznie przewód grzewczy z termostatem, stworzony z myślą o ochronie rur przed oblodzeniem. Dzięki inteligentnemu termostatowi No Frost utrzymuje stabilną temperaturę, chroniąc rurociągi przed skutkami niskich temperatur i warunków atmosferycznych.

Zastosowanie tego przewodu grzewczego jest wszechstronne — idealnie nadaje się do rur wodociągowych, kanalizacyjnych, systemów tryskaczowych, a nawet do instalacji z tworzyw sztucznych. Dostępny w różnych długościach od 1m do 30m.

Prosta instalacja i automatyczne dostosowywanie temperatury sprawiają, że No Frost to nie tylko ochrona przed oblodzeniem, ale również oszczędność czasu i energii. Termostat No Frost pozwala precyzyjnie kontrolować proces ogrzewania, eliminując ryzyko przegrzewania czy zbyt intensywnego zużycia energii.

Zabezpiecz swoje rurociągi przed mrozem i lodem — Mission Air No Frost to niezawodne rozwiązanie dla bezpieczeństwa i efektywności w okresie zimowym.

Jak działają kable grzejne z termostatem?

Kable grzejne No Frost 16W/m od Mission Air działają w oparciu o odczyty temperatury dokonywane przez wbudowany termostat. Temperatura otoczenia lub rurociągu, do którego przytwierdzony zostanie termostat, jest na bieżąco analizowana. W efekcie czego przewód grzejny w danym momencie grzeje lub nie. Praca przewodu aktywowana jest automatycznie, każdorazowo w momencie wykrycia temperatury poniżej 3℃. Przewód grzewczy grzeje do momentu, aż wbudowany termostat nie wskaże osiągnięcia temperatury 15℃. Praca przewodu grzewczego jest zatem w pełni automatyczna, dzięki wbudowanemu termostatowi temperatury.

Zastosowanie przewodów grzewczych z termostatem.

Przewody grzewcze No Frost posiadają szerokie możliwości zastosowania. Ich podstawową funkcją jest ochrona przed mrozem i ryzykiem zamarznięcia: rur, rurociągów, kranów, zaworów i ciągów wodnych, które znajdują się na zewnątrz budynku lub we wnętrzach, w których istnieje ryzyko nagłego spadku temperatury. 

Dodatkowym zastosowaniem może być ochrona rynien oraz linii dachu przed niebezpiecznym oblodzeniem. 

Dzięki szerokiemu wyborowi długości, od 1m aż do 30m przewodu grzejnego, każdy dopasuje idealną wersję kabla grzewczego do swoich potrzeb.

Jak zamontować zewnętrzny przewód grzejny?

Pierwszym krokiem jest rozłożenie przewodu grzejnego, aby umożliwić jego podłączenie do źródła zasilania i sprawdzenie poprawności działania. W przypadku utraty elastyczności z powodu niskiej temperatury należy delikatnie rozluźnić przewód przed podłączeniem do źródła zasilania na kilka minut. Nie wolno podłączać zwiniętego przewodu grzewczego do sieci.

Upewnij się, że obszar wokół rury do zabezpieczenia jest dostępny i wolny od przeszkód. Przymocuj termostat do najzimniejszej części rury, korzystając z okrągłego, czarnego obszaru styku, a następnie zamocuj go taśmą izolacyjną. Aby zapewnić skuteczność, termostat musi przylegać do powierzchni rury. Następnie rozmieść przewód na rurze, zabezpieczając go taśmą izolacyjną co 30–60 cm.

Po montażu przewodu konieczne jest zaizolowanie chronionego odcinka przy użyciu izolacji termicznej.

Po wykonaniu tych kroków wystarczy podłączyć wtyczkę do gniazda zasilającego, a system No Frost samoczynnie monitoruje chroniony odcinek rurociągu.

Jaki długi przewód grzewczy z termostatem wybrać?

W ofercie Mission Air znajdziesz w sumie aż 18 różnych długości przewoduu grzejnego: od 1m do aż 30m długości.

Każdy przewód grzejny zakończony jest wtyczką zasilającą 230V, a także zimnym odcinkiem o długości 2m (niezależnie od wersji). Następnie zamocowany jest termostat, który dba o prawidłową i automatyczną pracę systemu. Za termostatem rozpoczyna się część grzewcza kabla o długości analogicznej do danej wersji zestawu.

W przypadku cienki rur o średnicy do 1'' możliwe jest zastosowanie jednego pasma przewodu grzejnego. W przypadku grubszych rurociągów o średnicach powyżej 1'' zaleca się zastosowanie dwóch pasów kabla grzewczego, biegnących równolegle do siebie. 

Pamiętaj, że kable grzewcze nie mogą się ze sobą stykać, ani nachodzić na siebie!

Wybierz skuteczny system przeciwoblodzeniowy od Misison Air już dziś i zapomnij o zamarzniętych rurach, kranach i zaworach!

Jaka jest moc kabli grzejnych z termostatem?

Wszystkie przewody kable grzewcze z serii No Frost posiadają moc liniową wynoszącą 16W/mb. Oznacza to, że na każdy jeden metr przewodu grzewczego przypada moc równa 16W. Dla przykładu przewód grzewczy No Frost o długości 10m będzie charakteryzował się mocą całkowitą na poziomie 160W, a na przykład przewód o długości 30m będzie odznaczał się mocą systemową wynoszącą 480W.

Zewnętrzny system przeciwoblodzeniowy MA ICE

Sprawdź również naszą ofertę zewnętrznych kabli grzewczych do elektrycznych systemów przeciwoblodzniowych MA ICE.

Zabezpiecz chodnik, podjazd, schody, dach, lub inne zewnętrzne części budynku przed lodem i śniegiem.