Elektryczne maty grzewcze. Czy warto?

Elektryczne maty grzewcze: doskonałe rozwiązanie dla komfortu i oszczędności.

Sezon grzewczy jest już w pełni, a my wszyscy dążymy do tego, aby utrzymać nasze domy ciepłe i przytulne. W dzisiejszym artykule rozwiniemy temat elektrycznych mat grzewczych, rozwiązania, które zdobywa coraz większą popularność, między innymi z jednego bardzo prostego powodu – są one doskonałe dla Twojego komfortu cieplnego i mogą znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania w Twoim domu. Przekonajmy się, dlaczego mata podłogowa grzewcza to wybór, który warto rozważyć planując budowę domu bądź remont.

Dlaczego warto wybrać maty grzewcze do ogrzewania swojego domu?

Elektryczne maty grzewcze to technologiczne osiągnięcie, które umożliwia równomierne i komfortowe ogrzewanie pomieszczeń poprzez umieszczenie mat pod powierzchnią podłogi. W firmie Mission Air® posiadamy matę grzewczą MAL-160, która idealnie nada się pod panele, oraz matę MA-160 która idealnie sprawdzi się w przypadku wykańczania podłogi płytkami, ceramicznymi, gresowymi bądź kamiennymi. Montaż mat jest niezwykle prosty i łatwy. Dobra ekipa jest w stanie założyć taką matę nawet w ciągu 20 min! Co ważne, zatapiamy ją w warstwie kleju elastycznego dzięki czemu, nie potrzebujemy przygotowywać specjalnego podłoża, co za tym idzie, jesteśmy w stanie zamontować takie maty podczas remontu podłogi.

Dodatkowych powodów do wyboru ogrzewania podłogowego matami grzewczymi, jest wiele, a oto niektóre z nich:

 1. Bezkonkurencyjny komfort cieplny: Chyba nie ma nic bardziej przyjemnego niż wchodzenie na ciepłą podłogę, zwłaszcza w chłodne poranki. Elektryczne maty grzewcze dostarczają równomierne ciepło w całym pomieszczeniu, eliminując uczucie chłodzenia się stóp, które często jest obecne przy tradycyjnych systemach grzewczych. Wpływa to korzystanie na nasze zdrowie, oraz zdrowie dzieci, które często np. podczas nauki chodzenia poruszają się boso w domu.

 2. Energooszczędność i oszczędność kosztów: Elektryczne maty grzewcze są zaprojektowane z myślą o efektywności energetycznej. Ich zaawansowane systemy kontroli temperatury pozwalają na precyzyjne dostosowanie poziomu ciepła, co przekłada się na niższe rachunki za energię w porównaniu do tradycyjnych grzejników lub systemów gazowych. Poza tym oszczędzamy już na etapie instalacji, ponieważ montaż maty jest prosty, szybki i o wiele tańszy niż w przypadku tradycyjnych systemów grzewczych.

 3. Zdrowe i higieniczne środowisko: Ogrzewanie podłogowe zapewnia odpowiednią wilgotność powietrza, co może być korzystne dla zdrowia. Ponadto, eliminuje potrzebę korzystania z grzejników, które często unoszą kurz, co jest szczególnie ważne dla alergików i osób z problemami z drogami oddechowymi.

 4. Uniwersalność i estetyka: Elektryczne maty grzewcze można z łatwością dostosować do niemal każdego rodzaju podłogi, co sprawia, że są doskonałe zarówno do nowych konstrukcji, jak i remontów. Niezależnie od tego, czy masz drewniane podłogi, kafle czy dywan, maty grzewcze mogą być subtelnie ukryte pod powierzchnią, co nie wpływa negatywnie na wygląd pomieszczenia.

 5. Oszczędność miejsca i pieniędzy: Dzięki montażowi elektrycznych mat grzewczych nie potrzebujemy montować pieca w swoim domu, którego zakup jak każdy wie wiąże się z kosztem kilku tysięcy złotych. Co za tym idzie nie potrzebujemy również miejsca, w którym urządzenie się znajduje.
  Zastanawiasz się w takim razie jak sterować ogrzewaniem elektrycznym?

Urządzenia dedykowane do sterowania ogrzewaniem elektrycznym:

Regulator ARIES z naszej oferty to produkt najwyższej jakości. Mimo prostej budowy jest on niezwykle zaawansowanym technologicznie urządzeniem. Służy on do sterowania ogrzewaniem podłogowym i może współpracować zarówno z matami grzewczymi, jak i foliami na podczerwień. Jego działanie opiera się na jednym czujniku podłogowym NTC, który jest dodatkowo załączony w zestawie. Sprzęt jest przeznaczony do montażu podtynkowego. Panel sterowania umożliwia regulację temperatury w zakresie od 5 do 40 stopni Celsjusza. Wbudowana dioda LED sygnalizuje stan pracy urządzenia - gdy świeci na czerwono, ogrzewanie jest włączone. Centrala sterująca ogrzewaniem podłogowym przeznaczona do montażu w elektrycznej puszce podtynkowej to sprzęt, który świetnie spełnia swoją funkcję. 

Zobacz regulator ARIES tutaj

 • NOWOŚĆ w naszej ofercie regulator temperatury ARIES LCD . Posiada dwa czujniki temperatury (powietrza i podłogi) oraz prostą obsługę. Ten termostat zapewnia niezawodną kontrolę klimatu w Twoim domu. Możesz wybrać tryb pracy czujników, ustawić docelową temperaturę, a nawet wykorzystać funkcje wykrywania otwartego okna i blokady rodzicielskiej. Z regulatorem ARIES LCD elektryczne maty działają precyzyjnie.

  Dodatkowo, możliwość montażu w standardowej puszce elektrycznej lub ramce elektrycznej sprawia, że jest to wszechstronne rozwiązanie.

  Zobacz regulator ARIES LCD tutaj

 • Kolejnym regulatorem temperatury pasującym pod elektryczne maty grzewcze jest TAURUS. To programowalny regulator temperatury Mission Air, który dzięki wbudowanym czujnikom z zegarmistrzowską precyzją dostosowuje się do wybranej przez Ciebie wartości temperatury. Sprzęt pozwala zaprogramować działanie i ustawienie temperatury na cały tydzień. Dodatkowo w zestawie otrzymasz czujnik temperatury podłogowy NTC. 

  Ogromną zaletą modelu TAURUS jest jego design, który utrzymany jest w stylu minimalistycznym i eleganckim, dzięki czemu idealnie wkomponuje się w różne trendy aranżacyjne. Wyświetlacz urządzenia działa w trybie monochromatycznym i nie emituje sztucznego oraz rażącego w oczy podświetlenia. Cały system prezentuje się bardzo estetycznie i stanowi miłą dla oka ozdobę. Występuje w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej oraz białej.

  Zobacz regulator TAURUS tutaj

Następnym urządzeniem przeznaczonym do sterowania swoim ogrzewaniem elektrycznym jest model LIBRA, który cechuje się wydajnością, nowoczesnym designem i innowacyjną technologią, dzięki której możesz regulować temperaturę w pomieszczeniach za pomocą swojego smartfona, tabletu lub innego urządzenia z dostępem do sieci WiFi. Regulator wyposażony jest wyświetlacz LCD oraz dotykowy panel sterowania pod nim. Regulator posiada wbudowany czujnik temperatury pokojowej oraz standardowo wyposażony jest także w przewodowy czujnik temperatury podłogi NTC. Model Libra występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: białej oraz czarnej.

Zobacz regulator LIBRA tutaj

 • Ponadto regulatorem przeznaczonym do systemu elektrycznego ogrzewania, jest LEO. To nowoczesne urządzenie z możliwością zdalnego sterowania poprzez sieć WiFi za pomocą telefonu albo tabletu z systemem Android lub iOS.

  Regulator wyposażony jest w dotykowy wyświetlacz z minimalistyczną grafiką. Dodatkowo urządzenie wykończone jest od przodu estetycznym szklanym panelem. Regulator posiada wbudowany czujnik temperatury pokojowej oraz standardowo wyposażony jest także w przewodowy czujnik temperatury podłogi NTC. Model Leo występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: białej oraz czarnej.

  Zobacz link do regulatora LEO tutaj

 • Na szczycie naszej oferty posiadamy regulator GEMINI. Programowalny radiowy regulator temperatury GEMINI to zestaw składający się z regulatora temperatury oraz odbiornika, które łączą się ze sobą za pomocą połączenia radiowego.

  Jednostką sterującą możemy zarządzać zdalnie za pomocą domowej sieci Wi-Fi na smartfonie lub tablecie z system Android lub iOS.

  Niewątpliwą zaletą jest fakt, że jednostka sterująca nie wymaga podłączenia do sieci, zasilana jest bateryjnie. Dzięki temu możemy ją ulokować w dowolnym miejscu w pomieszczeniu.

  Zobacz regulator GEMINI tutaj

Kup w gotowych zestawach montażowych.

Dla kogo są odpowiednie maty grzewcze?

Elektryczne maty grzewcze są idealne dla wielu osób i różnych rodzajów pomieszczeń. Oto kilka przykładów, kiedy warto rozważyć ich instalację:

 1. Dla domów rodzinnych: Jeśli chcesz, aby Twoje mieszkanie było ciepłe i przytulne dla całej rodziny, maty grzewcze są doskonałym rozwiązaniem. Wszyscy członkowie rodziny będą mogli cieszyć się ciepłymi podłogami, zwłaszcza w chłodne dni.

 2. Łazienka i kuchnia: Elektryczne maty grzewcze są idealnym rozwiązaniem dla łazienek i kuchni, gdzie ciepłe podłogi mogą uczynić różnicę, zwłaszcza rano, gdy stajesz na chłodnych kafelkach.

 3. W biurze lub pracowni: Komfort pracy jest kluczowy, zwłaszcza w miejscach pracy. Elektryczne maty grzewcze zapewnią wygodne warunki przez cały dzień.

 4. Podczas budowy nowego domu lub remontu: Jeśli budujesz nowy dom lub przeprowadzasz remont, to jest idealny moment na rozważenie mat grzewczych. Ich instalacja jest stosunkowo prosta, a korzyści są ogromne.

 5. Dla osób z alergiami: Elektryczne ogrzewanie podłogowe pozwala uniknąć grzejników, które mogą unoszić kurz. To idealne rozwiązanie dla alergików, ponieważ poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu.

 6. Do domków letniskowych: Ogrzewanie elektryczne jest to najlepsze rozwiązanie dla domków letniskowych, gdzie możesz sterować nim zdalnie.

Elektryczne maty grzewcze to rozwiązanie, które nie tylko poprawi komfort cieplny w Twoim domu, ale także przyniesie znaczne oszczędności na kosztach ogrzewania. Są one odpowiednie dla wielu rodzajów pomieszczeń i osób, niezależnie od ich potrzeb i preferencji. Jeśli marzysz o ciepłych podłogach, komforcie i oszczędnościach, zastanów się nad instalacją mat grzewczych. To inwestycja, która wpłynie korzystnie na jakość Twojego życia. Odkryj, jak elektryczne maty grzewcze mogą uczynić Twoje życie bardziej komfortowym i ekonomicznym.

Zobacz też: Elektryczne mety grzewcze. Czy warto?